Využijte našich ověřených aktivit

Pokud se ptáte, co dělat ve Znojmě, přijdou vám vhod naše tipy. Věříme, že pobyt v našem apartmánu pro vás bude oázou klidu a také nezapomenutelných zážitků, ať už při výletech pěšky, na kole či autem. V okolí našeho ubytování se nachází nespočet nabídek a aktivit, jak strávit svůj volný čas s rodinou nebo přáteli a přitom se nenudit a stále objevovat neskutečný dar našeho kraje – krásnou přírodu snoubenou s nádechem toho nejznámějšího, co vám zde můžeme nabídnout – s ochutnáváním vína.

Pro milovníky historie máme informaci, že náš domeček se nachází v těsné blízkosti pod hradbami znojemského hradu, kostela sv. Mikuláše, rotundy sv. Kateřiny, radniční věže a nedaleké příměstské části Hradiště.

Příznivci pěší i cyklo turistiky mohou využít tras, které jsou vyznačené na parkovišti cca 50 m  od ubytování  s různým stupněm náročnosti a délky trasy pro malé i velké účastníky. Do centra města se dostanete přímou cestou do osmi minut.

Doufáme, že co dělat ve Znojmě již není vaší starostí. Vaší starostí nyní je, co dřív dělat ve Znojmě.

Pro dospělé i děti:

Vodácké centrum

Vodácké centrum

V blízkosti  našich apartmánů se nachází  vodácké Centrum Stará Vodárna. Zde je  možnost zapůjčení  kanoí a dalších vodáckých potřeb po předchozí rezervaci a naplánování   jednodenní i několikadenní trasy po řece Dyji – můžeme doporučit z vlastní zkušenosti. 

Pro sportovce „na suchu“ je zde k dispozici  k zapůjčení  hřiště pro plážový volejbal , u  kterého  je   možnost občerstvení  po  hře s přáteli.

Zkuste jedinečnou atmosféru hry v přímé blízkosti znojemské přehrady a řeky  Dyje!!!

Plovárna Louka

Městská plovárna Louka

Další  letní aktivitou nejen pro rodiny s dětmi  může být návštěva Městské plovárny Louka,ke které doporučujeme  z našeho ubytování zajet buďto na kole – rovinkou kolem řeky Dyje- cca 11 minut cesty , nebo automobilem 5 minut cesty– přilehlé parkoviště je bez poplatku, včetně  stojanů u vchodu  pro zabezpečení kol. 

Zdatné turisty k návštěvě také neodrazujeme – trasa k plovárně je většinu cesty  ve stínu podél řeky 2,3 km a trvá cca 40 minut. 

 Součástí areálu jsou sportoviště – hřiště pro plážový volejbal, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště pro streetball, stoly pro stolní tenis, dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm.

Nedílnou součástí je také občerstvení návštěvníků areálu.

 V hlavní letní sezoně červen –  srpen  je koupaliště otevřené od 10.00 do 20.00 hodin, dle počasí  je zde i možnost nočního koupání  v pátek a v sobotu  v čase  20.30 -22.30.

Cykloklub Znojmo

Cykloklub Znojmo

Naproti vstupu na koupaliště, na ulici  Melkusova 3053, areál Znovín Znojmo a.s. , je zřízeno infocentrum Cykloklubu Znojmo, kde je  možnost zapůjčení elektrokol, jízdních kol, koloběžek, odrážedel,  šlapacích kár  , úschovna kol a „Místo  technické a první pomoc pro cyklisty“.

Turistický vláček

Turistický vláček

Ideální poloha našeho ubytování je také v blízkosti  zastávky  turistického  vláčku hned na přilehlém parkovišti, kde parkujete svá vozidla. 

Vláček dle daného jízdního řádu 5x denně začíná svoji trasu  u koupaliště Louka ve Znojmě, kdy pokračuje jízdou  kolem pravého břehu řeky Dyje, právě k naší již zmiňované zastávce na parkovišti u mostu a poté pokračuje stoupáním do kopce svoji pomalou exkurzi  do centra historické části našeho města se zastávkou u kostela  sv.   Mikuláše – nejvyšší a honosné dominanty Znojma. Svoji jízdu končí opět u koupaliště Louka.

Přírodní park Gránice

Přírodní park Gránice

Kdo si chce s dětmi odpočinout v horkých dnech a nepotřebuje tolik adrenalinu, nedaleko Centra Stará Vodárna se nachází volný vstup do přírodního parku  Gránice, kde je možnost krásné procházky nebo i projížďky na kole, kdy cestou potkáváte různou formu zábavy pro menší děti – vyřezávaná zvířátka, lesní pexeso, průlezky po kládách a přilehlé lavičky k  posezení.

Jako bonus pro vás všechny bude tekoucí voda Granického potůčku, která vybízí malé i velké k pouštění „lodiček“ z kůry a klacíků a pro dospělé i děti také  hospůdka Spálený mlýn, ke které dojde cca za půl hodiny – cca 1,5 km

Muzeum motorismu a hraček

Muzeum motorismu a hraček

Muzeum motorismu a hraček se nachází opět v blízkosti našeho ubytování hned vedle parkoviště.

Své exponáty  si zde najdou malí i velcí v době hlavní sezóny červen-září  od  9.00-17.00 hod. V případě nepříznivého počasí  je to ideálně strávený  čas celé rodiny a přátel.

Na ploše bezmála 1500m2 najdete 40 předválečných automobilů, desítky motocyklů, bicyklů, stabilních motorů. Dále traktory, parní stroje, motory pro pohony mlýnů, benzínové pumpy, smaltované reklamní tabule, kočárky, šlapací autíčka, dětské hračky a další stovky exponátů tykajících se motorismu a to do roku výroby 1950.

Výlety autem:

Zámek Vranov n. Dyjí

Zámek Vranov n. Dyjí

Cca 24 km , 27 minut cesty autem

Státní zámek Vranov – patří mezi   nejvíce navštěvované  zámky jižní Moravy.

Zdejším skvostem je vrcholně barokní interiér  – Sál předků. Na zámku  byla mimo jiné i natáčená pohádka Nesmrtelná teta.

Hrad Bítov

Hrad Bítov

cca 37 km , 43 minut cesty autem

Jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů v naší zemi tyčící se nad soutokem  řeky Dyje a Želetavky. Je známý také sbírkou vycpaných psů jednoho z majitelů hradu Jiřího Haase ml.  a hradní zoosbírkou  vycpaných zvířat.

Při cestě na hrad Bítov nemůžete minout rozhlednu  Rumburak, kde kromě hradu Bítov, zříceniny hradu Cornštejn a Vranovské přehrady jsou za příznivého počasí vidět vrcholky Alp. Socha krkavce Rumburaka, podle kterého má rozhledna svůj název, je umístěna poblíž.

Freeport - Outletové centrum

Freeport - Outletové centrum

Nedaleko od Znojma cca 13 km  poblíž hraničního přechodu H atě se nachází 

Freeport – první outletové centrum v ČR a je současně jedno z největších nákupních center svého druhu ve střední Evropě, u Znojma. Návštěvníci Freeportu mají na výběr z více než 250 světových značek  v 75 obchodech. Freeport prodává značkovou módu za ceny, které jsou vždy o 30 až 70 % nižší než v běžných obchodech. Je zde také k možnosti odpočinku několik restaurací a kaváren.

Dětský zábavní park

Dětský zábavný park Merlins kinderwelt

Hned vedle nákupního centra Freeport se nachází dětský zábavný park Merlins kinderwelt .

V Merlinově Dětském světě  naleznete  více než 200 atrakcí – na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou.  Je zde zábava jak pro menší děti, tak i adrenalin pro starší děti i dospělé. K dispozici je zde také velké lanové centrum. Vstup do areálu je zdarma, platba za atrakce je prostřednictvím žetonů.

Vranovská pláž

Vranovská pláž

Cca 30 km  odsud se nachází Vranovská přehrada – jedna z nejteplejších a nejčistších přehrad v České republice! Atraktivní místo pro  strávené odpoledne u vody  včetně místní nabídky adrenalinových  sportů a uspokojení chuťových pohárků v místních hospůdkách.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia

Cca 48 km od Znojma se nachází jedno z největších zábavních aquacenter v České republice – Aqualand Moravia  Pasohlávky  s nádherným výhledem na chráněnou oblast Pálava.

Je zde 20 tobogánů a skluzavky s délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango, tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Pro děti dětské skluzavky, bazén s atrakcemi (skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče).  

Zejména pro dospělé  je také v nabídce  množství masáží a návštěva  Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness, kde si může každý vybrat svou formu relaxu.

Pro dospělé:

Degustační altán Rajská vinice

Degustační altán Rajská vinice

Návštěva ochutnávky v degustačním altánu Rajská vinice firmy Lahofer je možná  přímo  nad naším ubytováním v době turistické sezony.

Máte možnost ochutnat víno nejen v historických kulisách Znojma, ale současně i uprostřed funkčního vinohradu. Na něm jsou vysazeny hlavy vinné révy odrůd zařazených do prestižního apelačního systému VOC Znojmo.

Vína se symbolem VOC Znojmo z Veltlínského zeleného, Sauvignonu a Ryzlinku rýnského tak můžete v degustačním stánku nejen ochutnat, ale současně se i podívat na keře, ze kterých se lahodné víno rodí.

Enotéka

Enotéka

Enotéka s designovou kavárnou ve vstupním prostoru
se nachází v centru města Znojma v areálu znojemského pivovaru, který nabízí úchvatné výhledy na historické Znojmo s jeho dominantnou – kostelem sv. Mikuláše – a údolí řeky Dyje. Poblíž enotéky se nachází znojemský hrad a rotunda sv. Kateřiny.

Víno je podáváno vinnými automaty.

Znovín Znojmo

Znovín Znojmo

V areálu Louckého kláštera kousek od plovárny Louka si můžete zakoupit ve dvou podnikových prodejnách  z velkého výběru kvalitních lahvových vín ,a také  sudové víno stáčené  od největšího výrobce vína v našem regionu  Znovínu Znojmo. Také je zde možnost ochutnat lahodný nápoj přímo na místě a posedět ve venkovním posezení. Areál se opět nachází cca  30-40 minut pěšky od našeho ubytování.

Historie:

 • Znojemský hrad
 • Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny
 • Radniční věž
 • Znojemské podzemí
 • Vlkova věž
 • Kostel sv. Mikuláše 
 • Morový sloup 
 • Nová a Stará radnice
 • Památník Prokopa Diviše

Kulturní a společenské akce:

Aktuální nabídky na kulturní a společenské akce si můžete vyhledat  na :

 • www.znojmocity.cz/kultura
 • Kino Žlutá ponorka
 • Městské divadlo Znojmo

Turistika, cykloturistika:

Pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky máme pro vás informaci, že naše apartmány se nacházejí právě na tom pravém místě. Z našeho parkoviště se  snadno dostanete na ty nejznámější trasy okolí Znojma  a Národního parku Podyjí  jako např.:

 • na protější Kraví horu
 • Gránické údolí
 • Havranické vřesoviště
 • nádherný  Šobes
 • Králův stolec
 • Sealsfieldův kámen,
 • na vyhlídku Hardegg
 • na zříceninu Nový hrádek u Lukova
 • do známého rekreačního městečka Vranov nad Dyjí.